ECRAF

ECRAF – certyfikat

ZDROWA OCHRONA – ZDROWA SKÓRA

Sebamed – szczególnie przyjazny dla osób z alergią

Medyczna pielęgnacja skóry od Sebamed oznacza delikatne oczyszczanie i pielęgnację skóry od stóp do głów. Kosmetyki są specjalnie zaprojektowane, aby zaspokoić potrzeby skóry wrażliwej i problematycznej. Sebamed nie wykorzystuje składników, o których wiadomo, że mogą powodować alergie lub podrażnienia. Wszystkie certyfikowane pieczęcią ECARF są szczególnie odpowiednie dla osób z alergiami i nietolerancjami.

PIECZĘĆ ECARF DLA WIĘKSZEGO BEZPIECZEŃSTWA

Alergia lub nietolerancja mogą wywrócić życie do góry nogami.

Pieczęć ECARF wyróżnia produkty i usługi, które przywracają radość z życia. Na przykład detergenty bez perfum albo kiełbasa, która nie zawiera 14 najczęstszych alergenów. Od czasu przyznania pierwszej pieczęci w 2006 roku, Fundacja ECARF uhonorowała już ponad 2500 produktów i usług.

CO MÓWI PIECZĘĆ ECRAF?

Produkty i usługi certyfikowane przez Fundację ECARF zostały w pełni dostosowane do potrzeb osób cierpiących na alergię. Niezależna rada doradcza złożona z 15 wiodących międzynarodowych naukowców i techników opracowała kryteria mające zastosowanie do 23 różnych grup produktów, takich jak kremy, odkurzacze. Obejmują one progi i kryteria wykluczenia, które sprawiają, że reakcja alergiczna jest bardzo mało prawdopodobna. Kryteria są regularnie aktualizowane w celu uwzględnienia najnowszych osiągnięć naukowych.

Produkt otrzymuje pieczęć, jeżeli można udowodnić na podstawie zewnętrznych opinii ekspertów (np. TUV) lub badań, że kryteria zostały spełnione.