O firmie

Jak powstała marka?

Historia Sukcesu, czyli „Pierwsze mydło bez mydła”

Dzięki kluczowemu doświadczeniu w Uniwersyteckiej Klinice Skóry w Bonn w 1952 roku, Dr. med. Heinz Maurer stworzył nowy duży rynek: rynek medycznego oczyszczania i pielęgnacji skóry. Uświadomienie sobie, że powierzchnia skóry jest lekko kwaśna i chroni się przed szkodliwym wpływem środowiska, odwodnieniem, zarazkami, bakteriami itp. poprzez tzw. płaszcz kwaśny skóry było początkiem długich poszukiwań produktu oczyszczającego, który mógłby być dostosowany do fizjologicznej wartości pH 5,5 zdrowej skóry .

1967 Dr. med. Heinz Maurer’owi udaje się zrealizować swój pomysł. Pierwsze „mydło bez mydła” trafia do produkcji. Kostka myjąca na bazie środków powierzchniowo czynnych, które odpowiada fizjologicznie lekko kwaśnej wartości pH 5,5 skóry. Dr Maurer prowokuje ekspertów twierdzeniem: „Ludzie mylili się przez 2000 lat”.

W 1967 roku lekarz założył firmę Sebamat-Chemie GmbH i wyprodukował pierwsze produkty o tej samej nazwie. Idea produktu leczniczego Dr. Maurera jest szeroko akceptowana w aptekach i spotkała się z dużym uznaniem dermatologów, ponieważ umożliwiła zniesienie zakazu mycia wielu chorób skóry. Z Sebamed otwiera się nowy rynek opieki medycznej nad ciałem. Pomysł jest szybko naśladowany, tak zwane produkty „neutralne pod względem pH” pojawiają się na rynku i powodują zamieszanie. Ich wartość pH jest wyższa niż 5,5 i nie odpowiada płaszczowi ochronnemu zdrowej skóry. Średni przedsiębiorca Dr. Maurer konkuruje z dużymi przedsiębiorcami – i wygrywa.

Nasze własne badania są ważnym filarem ciągłego rozwoju innowacyjnych produktów do pielęgnacji skóry i ciała. Żaden produkt o nazwie Sebamed nie opuszcza terenu Boppard bez przeprowadzenia badań dermatologicznych. Jakość przeważa: Sebamed posiada stałą trzecią część rynku w sektorze medycznej pielęgnacji skóry.

1983 Dr. med. H. Maurer zakłada firmę Sebapharma GmbH & Co. KG, własną spółkę handlową, w której łączą się spółki zależne Herzpunkt Pharma, Maurer Pharma i Sebamat Chemie GmbH.

Z siedzibą w Boppard, Sebapharma GmbH & Co. KG na rynku krajowym i międzynarodowym. Sebamed jest z powodzeniem dystrybuowany w ponad 80 krajach. Kostka myjąca nazwie sebamed rozwinęła się w kompletny program pielęgnacji skóry i ciała, który obecnie obejmuje ponad 100 różnych produktów. Oferta jest stale poszerzana.

Oprócz produktów oczyszczających o nazwie sebamed, specjalne serie pielęgnacyjne oferują dodatkową ochronę skóry. Niezależnie od tego, czy chodzi o codzienny program pielęgnacyjny, wrażliwą skórę twarzy czy wysokie wymagania stawiane skórze wymagającej i zestresowanej – wszystkie produkty oparte są na idei stabilizacji naturalnego płaszcza ochronnego skóry o wartości pH 5,5.

W sierpniu 2010 r. założyciel firmy przekazał kierownictwo firmy wieloletnim dyrektorom zarządzającym, swojemu synowi Thomasowi Maurerowi i dr Rüdigerowi Mittendorffowi. Thomas Maurer jest odpowiedzialny za badania i rozwój, eksport, zakupy i produkcję. Dr. Rüdiger Mittendorff jest odpowiedzialny za sprzedaż, marketing, logistykę, kontroling, IT, dział prawny, zasoby ludzkie i administrację.

Filozofia Sebamed

Jako pionier w dziedzinie medycznej pielęgnacji skóry, temat zrównoważonego rozwoju ma długą tradycję dla rodzinnego przedsiębiorstwa Sebapharma.

Ponieważ: odpowiedzialność za skórę oznacza również odpowiedzialność za ludzi i środowisko. W ten sposób produkty o wartości pH 5,5, które są dostosowane do wartości pH zdrowej skóry, oczyszczają i pielęgnują w sposób zrównoważony od samego początku i zawsze w harmonii z ludźmi i przyrodą.

Holistyczna filozofia o nazwie Sebamed wspiera naturalne mechanizmy naprawy skóry i tym samym chroni ją przed uszkodzeniami środowiskowymi.

Zrównoważone rozwój

Zrównoważony rozwój to codzienne zapotrzebowanie w produkcję kosmetyków do oczyszczania i pielęgnacji skóry łojotokowej. Produkty o nazwie sebamed nie zawierają mydła, dzięki czemu zachowują naturalną warstwę ochronną skóry. Firma konsekwentnie rezygnuje z używania mikroplastików w swoich produktach.

Sebapharma stosuje również zrównoważone składniki we wszystkich produktach do oczyszczania skóry i szamponach: środki powierzchniowo czynne łatwo ulegają biodegradacji zgodnie z OECD 301.

W dziedzinie dezodorantów należymy do pionierów w produkcji i sprzedaży produktów bez soli aluminiowych.

W naszych formułach pielęgnacyjnych nie stosujemy olejów mineralnych, parabenów ani silikonów.

Produkty o nazwie sebamed oznaczają zarówno zdrowe oczyszczanie i pielęgnację skóry, jak i utrzymanie jej w dobrym zdrowiu oraz rozwiązywanie różnych problemów skórnych i włosowych.

Prawie wszystkie opakowania nadają się do recyklingu

Opakowania papierowe i plastikowe otrzymują kod recyklingu, który pomaga firmom zajmującym się recyklingiem i konsumentom w prawidłowym przetwarzaniu opakowań. W ciągu ostatnich pięciu lat, Sebapharma była w stanie znacząco zredukować zawartość tworzyw sztucznych w swoich opakowaniach. Na przykład już w 2013 r. wybrane flakony produktów zostały przetworzone na 100% HDPE, tworzywo polietylenowe o wysokiej gęstości. Rezultat: redukcja wagi i oszczędność materiału w wysokości około 11,3 tony rocznie. W 2017 r. firma poczyniła również stałe postępy w zakresie redukcji opakowań z tworzyw sztucznych: dzięki optymalizacji tygli i flakonów zawartość tworzyw sztucznych została zmniejszona o kolejne 13,8 ton rocznie. Są to wielkie sukcesy, które pokazują odpowiedzialność, z jaką rodzinne przedsiębiorstwo działa w dziedzinie zrównoważonego rozwoju.

Zrównoważona logistyka – redukcja emisji CO2 o 32%

Wraz z partnerem logistycznym Dachser, Sebapharma była w stanie zredukować swój ślad węglowy w logistyce o 32% na kg wagi przesyłki w pierwszym kwartale 2018 roku w porównaniu z pierwszym kwartałem 2016 roku. Czynnikiem decydującym o tym sukcesie jest zrównoważone podejście firmy partnerskiej Dachser, która w ciągu ostatnich dwóch lat była w stanie zoptymalizować łączenie przepływów towarów, planowanie tras samochodowych i wykorzystanie mocy przerobowych w transporcie. Ten pakiet środków przyczynił się również do znacznego zmniejszenia zanieczyszczenia i emisji cząstek stałych. Ścieżka, którą Sebapharma i Dachser będą nadal wspólnie podążać. Ponieważ firma będzie w przyszłości nadal angażować się w zrównoważoną politykę przedsiębiorstwa w sensie ekonomicznym, ekologicznym i społecznym. Dla Sebapharmy zrównoważony rozwój nie jest krótkotrwałym trendem, ale długoterminowym zobowiązaniem na rzecz przyszłości przyszłych pokoleń.