pH 5,5

PH 5,5

Wartość pH skóry

Termin wartość pH pojawia się na ustach każdego od lat. Prawie nikt, kto jeszcze nie słyszał tego terminu lub nie przeczytał go na butelkach z żelem pod prysznic. Ale kto naprawdę wie, co kryje się za tym skrótem?

„pH” – jest to skrót od łacińskiego terminu „potentia hydrogenii”; i oznacza przetłumaczone „stężenie jonów wodorowych”. Wartość pH służy do odróżnienia kwasów i zasad od siebie i oznaczania ich siły. Wszystko, co zawiera wodę, ma również wartość pH, która jest określana za pomocą elektrycznych przyrządów pomiarowych lub tzw. wskaźników.

Kwasowy płaszcz ochronny skóry

Naszej skórze można również przypisać wartość pH, ponieważ płaszcz hydrolipidowy na powierzchni skóry zawiera wodę. Od około stu lat wiadomo, że skóra jest lekko kwaśna. Nowoczesne metody pomiarowe dały średnią wartość pH 5,5, która jest spowodowana przez substancje kwasowe w pocie, łoju i komórkach rogowych. Właściwość powierzchni skóry wyrażona jest w tzw kwaśnym płaszczu skóry.

Jego zadaniem jest odpieranie szkodliwych mikroorganizmów i negatywnych wpływów środowiska, a tym samym ochrona skóry przed infekcjami, podrażnieniami, alergiami i odwodnieniem. Ponadto nienaruszony płaszcz ochronny skóry działa jak naturalny dezodorant: Bakteryjny rozkład składników potu, powodujących nieprzyjemny zapach ciała, jest utrzymywany na niskim poziomie.